najtanszepalety.pl - Aktualności
www.najtanszepalety.pl
Najtańsze palety


Aktualności

25.04 DHL - podniesienie kolejne opłaty paliwowej https://www.dhl.com/pl-pl/home/nasze-dywizje/parcel/dla-biznesu/obsluga/oplata-paliwowa.html

W m-cu maj 2022 r. przesyłki tego przewoźnika zdrożeją o 5,2%.

29.03 DHL - coraz więcej kodów pocztowych jest u tego przewoźnika zablokowanych. Średnio co 10-ta przesyłka nie daje możliwości zamówienia kuriera. 

W przypadku informacji o braku dostępności kurierów w najbliższym czasie prosimy o anulowanie zamówienia i zamówienie innego przewoźnika.

Sytuacja w firmach kurierskich i spedycyjnych najwcześniej może ulegać poprawie dopiero po świętach wielkanocnych. 

28.03 Poczta Polska informuje o znacznych opóźnieniach w odbiorach i doręczeniach przesyłek na terenie prawie całej Polski (największe problemy mają oddziały Poznań, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz).

W innych firmach problemy są podobne choć na mniejszą skalę. Im bliżej świąt, należy się spodziewać większych opóźnień.

18.03.2022 r. DHL zmienia sposób wyliczania opłaty paliwowej od 1.04.2022r. Więcej informacji pod poniższym linkiem. Ceny wzrosną od tego dnia o ok. 12%. Poinformowani również zostaliśmy, iż nie jest to jedyna podwyżka - o kolejnych DHL ma informować niebawem.

https://www.dhl.com/pl-pl/home/nasze-dywizje/parcel/dla-biznesu/obsluga/oplata-paliwowa.html

16.03.2022 r. POCZTA - POLSKA wprowadza opłatę paliwową, której dotychczas nie stosowała w swoich cennikach i już na miesiąc marzec 2022 r. opłata ta wyniesie 20%, a w miesiącu kwiecień 2022 r. 24%. O tyle też wzrosną ceny przesyłek od piątku 18.03.2022 r.

Generalnie Szanowni Państwo w obecnym okresie, należy się spodziewać zmieniających się cen nawet z tygodnia na tydzień i są to wyłącznie zmiany spowodowane cenami paliw - prosimy również pamiętać, iż firmy kurierskie wyliczają opłaty paliwowe na podstawie cen w miesiącu poprzednim, więc może się tak wydarzyć, iż paliwa będą znacznie tańsze, a mimo wszystko w danym miesiącu opłata paliwowa u danego przewoźnika będzie bardzo wysoka, gdyż jest po prostu obliczana na podstawie miesiąca ubiegłego.

Podwyżki całościowe cen od 1.03.

W związku ze znacznymi podwyżkami cen paliw, a w związku z tym i również dopłat paliwowych u przewoźników (opłaty paliwowe wyliczane są od cen netto paliw hurtowych, więc zmiana podyktowana obniżką podatku VAT na stacjach benzynowych przez Rząd nie ma najmniejszego wpływu na opłaty paliwowe oraz ceny paliw dla firm rozliczających się podatkiem Vat) zmuszeni jesteśmy dokonać korekt cen usług zgodnie z wielomiesięcznymi już korektami "in plus" przewoźników.

U niektórych przewoźników te dopłaty wzrosły o nawet ok. 20% - np. Hellmann https://www.hellmann.com/pl/poland/strefa-klienta - opłata paliwowa + opłata drogowa (e-myto) + korekta inflacyjna to obecnie łącznie ponad 40%.

Oczywiście automatycznie w przypadku obniżek cen paliw w przyszłości , ceny usług również będą obniżane.

04.03 Otrzymujemy Szanowni Państwo coraz więcej informacji o opóźnieniach w realizacji usług paletowych u praktycznie wszystkich przewoźników. W związku z toczącą się wojną na Ukrainie, bardzo wielu pracowników pochodzących z tego kraju, porzuciło pracę w Polsce i wyjechało do Ojczyzny. Odbija się to bardzo niekorzystnie niestety na branży transportowej i prosimy przy każdej wysyłce brać pod uwagę możliwe opóźnienia.

 

Aktualności

2018-03-12 19:54:00

Szanowni Państwo, W związku z zakończeniem współpracy z firmą ERONTRANS, przeprowadziliśmy negocjacje z Patron Service dotyczącą stawek na cięższe przesyłki paletowe realizowane tym przewoźnikiem. Dla ok. 70% Klientów korzystających dotychczas z Patron Service oraz ERONTRANS, są to zmiany korzystne. Natomiast w przypadku Klientów nadających lekkie pół-palety lub palety EURO, niestandardowe, niestety ceny wzrosną (negocjując stawki braliśmy pod uwagę korzystne zmiany dla większej części Klientów naszego serwisu). Jeżeli nadawaliscie Państwo większe ilości palet firmą Patron Service których ceny wzrosły, a nie posiadaliście wcześniej żadnego rabatu na koncie, prosimy o wiadomość na adres handlowy@inter-couriers.pl / postaramy się przeanalizować Państwa wcześniejsze wysyłki i wprowadzić możliwie największy rabat.  Przesyłki Patron Service poza kodami pocztowymi miejsca nadania 00-05 realizuje w pełni Poczta Polska. Na chwilę obecną nie przewidujemy już w najbliższym czasie żadnych zmian cen oraz dostępnych przewoźników. Jedynie w ciągu miesiąca, dla Klientów z województwa mazowieckiego dostępny będzie nowy przewoźnik, realizujący ekonomiczne usługi paletowe, w niskich cenach.

2018-03-06 07:32:00

Szanowny Kliencie, Zapraszamy do skorzystania z promocji na przesyłki paletowe EURO do 100 kg w firmie FEDEX. Rabat na powyższe usługi wyniesie 4,00 zł brutto. Promocja potrwa do końca marca 2018 r.

2017-12-19 10:11:00

Szanowni Państwo,

2017-12-19 10:11:00

Szanowni Państwo, W związku z bliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, chcielibyśmy Państwu życzyć zdrowych, spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz samych sukcesów w nowym 2018 roku. Równocześnie zapraszamy Państwa do odwiedzin naszego serwisu w styczniu - pojawią nowi przewoźnicy wraz z atrakcyjnymi stawkami na usługi paletowe. Z wyrazami szacunku. Właściciel oraz Pracownicy Inter-Couriers

2017-11-17 07:51:00

Szanowni Klienci, Z dniem 1 grudnia 2017r. dojdzie do zmiany stawek paletowych u przewoźników DHL (do 200 i 400kg) oraz Patron Service (200kg). Podwyżki dla tych wag wyniosą od kilku do kilkunastu procent. Głównymi powodami podwyżek są: w przypadku DHL ustandaryzowanie cen dla wszystkich brokerów współpracujących z tą firmą, natomiast w przypadku Patron Service przekazanie już ponad 95% przesyłek paletowych do realizacji poprzez Pocztę Polską, co generuje wyższe koszty obsługi przesyłek. Wyrażamy nadzieję, iż mimo podwyżek będziemy mieli dalej przyjemność współpracy z Państwem. Z poważaniem. Natalia Arbaszewska Właściciel Inter-Couriers

2017-11-14 14:33:00

Szanowni Państwo, Uprzejmie przepraszamy za kłopoty w użytkowaniu serwisu w dniu 14.11.2017r. Problemy związane były z kilkoma nieskutecznymi próbami nieautoryzowanego dostępu do serwera na którym działa nasz serwis. W chwili obecnej serwis powinien już działać bez utrudnień. Z poważaniem. Natalia Arbaszewska Inter-Couriers