najtanszepalety.pl - FAQ
www.najtanszepalety.pl
Najtańsze palety


FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy najtanszepalety.pl to firma kurierska?

Nie jesteśmy firmą kurierską. Prowadzimy serwis internetowy, w którym osoba prywatna lub firma może w atrakcyjnej cenie skorzystać z usług renomowanych przewoźników. Działamy na podstawie podpisanej umowy o współpracy z profesjonalnymi firmami kurierskimi.

2. Jak zapakować przesyłkę?

Szczegółowe instrukcje zostały umieszczone w zakładce "bezpieczne pakowanie".

3. Jak mogę śledzić swoją przesyłkę?

Prosimy skorzystać z funkcji „śledzenie przesyłki” w menu głównym serwisu, po czym wybrać odpowiednią firmę kurierską.

4. Czy muszę podpisać umowę aby skorzystać z usługi?

Korzystając z Serwisu nie ma obowiązku podpisywania umowy.

5.Czy mogę wysłać przesyłkę "za pobraniem"?

Oczywiście. Aby tego dokonać należy w opcjach dodatkowych przy nadawaniu wybrać: "pobranie" oraz podać dokładną kwotę pobrania. Przesyłkę za pobraniem może nadać wyłącznie zarejestrowany użytkownik po zalogowaniu do systemu.

6. Jak długo będę czekał na odbiór przesyłki przez kuriera?

Zgłoszenia odbioru przesyłek możecie Państwo dokonywać 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Po dokonaniu płatności za przesyłkę Państwa zamówienie jest automatycznie wysyłane do firmy kurierskiej. Odbiór przesyłki przez kuriera uzależniony jest od dwóch czynników:

 • od godziny, w której składane jest zlecenie,
 • od kodu pocztowego nadawcy;

7. W jakich godzinach Odbiorca otrzyma nadaną przeze mnie przesyłkę?

Standardowo kurierzy dostarczają przesyłki w godzinach ich pracy tj. pomiędzy 9:00 - 17:00.

8. Czego nie mozna wysyłać?

Nie można wysyłać jeżeli:

 • przesyłka zawiera rzeczy niebezpieczne lub mogące wyrządzić szkodę osobom lub w mieniu, w tym w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe lub radioaktywne, substancje żrące lub cuchnące, broń i amunicję;
 • przesyłka zawiera narkotyki lub leki i środki psychotropowe, za wyjątkiem przedmiotów wysyłanych w celach naukowych lub medycznych przez ustawowo do tego upoważnione instytucje;
 • przesyłka zawiera żywe rośliny i zwierzęta;
 • przesyłka zawiera zwłoki, szczątki ludzkie lub zwierzęce;
 • przesyłka ma na opakowaniu lub w widocznej części zawartości napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo;
 • przesyłka, która ze względu na swoje właściwości uniemożliwia wykonanie usługi przy użyciu posiadanych środków i urządzeń transportowych;
 • przesyłka zawiera dzieła sztuki, antyki, kamienie i metale szlachetne w jakiejkolwiek postaci lub formie, waluty, zbywalne papiery wartościowe, certyfikaty i jakiekolwiek inne walory zbywalne;
 • przesyłka, która z mocy ogólnych przepisów prawa nie może być przewożona;
 • przesyłka jest w opakowaniu mogącym zabrudzić lub w inny sposób uszkodzić pozostałe przesyłki;
 • ze względu na przepisy ustawy Prawo pocztowe, przewóz przesyłek jest zabroniony lub też ustawa przewiduje wyłączność świadczenia określonych usług przez operatora publicznego (tj. Dz. U. z 2008 r., Nr 189, poz. 1159)

9. Nie zgadam się z regulaminem. Czy mogę nadal wysyłać paczki serwisem najtanszepalety.pl?

Akceptacja regulaminu serwisu najtanszepalety.pl oraz Przewoźników jest warunkiem niezbędnym i koniecznym do wykonania usługi zorganizowania i przewozu Państwa przesyłek. W momencie rejestracji muszą Państwo zaakceptować warunki zawarte w regulaminach, w przeciwnym wypadku nie będziemy mogli świadczyć dla Państwa usług.

10. Co ile następuje fakturowanie?

E-Fakturę VAT wystawiamy do 7 dni roboczych, po każdej zrealizowanej usłudze i przesyłamy na wskazany adres e-mail klienta podany w momencie rejestracji.

11. Co zyskuję korzystając z portalu?

Korzystając z portalu zyskujesz przede wszystkim dostęp do profesjonalnych usług kurierskich, do tej pory dostępnych jedynie dla firm wysyłających duże ilości palet. A co najważniejsze otrzymujesz bardzo atrakcyjne ich ceny.

12. Po jakim czasie pieniądze za pobranie pojawią się na moim koncie?

Przelew zostanie wykonany maksymalnie w ciągu 14 dni roboczych od daty doręczenia przesyłki do odbiorcy (zazwyczaj w zależności od firmy kurierskiej jest to ok. 9-12 dni roboczych).

13. Czy mogę zamówić kuriera telefonicznie?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Wszystkie zamówienia należy składać przez serwis www.najtanszepalety.pl.

14. Czy można zapłacić kurierowi za przesyłkę przy nadaniu?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Zlecenia przekazywane są do firmy kurierskiej dopiero po dokonaniu płatności.

15. Do której godziny można zamówić kuriera, aby odbiór odbył się tego samego dnia?

Odbiór przesyłki w dniu jej nadania zależy od firmy kurierskiej. Wprowadzając przesyłkę w formularzu nadania, u dołu strony, widoczna jest „data odbioru”. Domyślnie zaznaczona jest najbliższa data realizacji u danego przewoźnika.